AUKCE na antikvariaty.com

Registrace Přihlášení

Aukce

Počet položek (335)

Nastavení zobrazení / Skrýt formulář
Zobrazit obrázky
Třídit podle

Zobrazit položky

Šimon Pavel - Ex Libris K. D.

detail

Pavel Šimon, cca 1958. Jedna z posledních grafických prací předčasně zesnulého autora. Barevná akvatinta, signováno tužkou „P. Šimon“ vpravo dole. Grafický list čistý, rozměr tištěné plochy 10.5 x 8 cm, rozměr listu 21.5 x 14 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
97,-

Přihodit

Neuwirt Jiří - Ex Libris Milan Humplík

detail

Jiří Neuwirt, 2002. Lept známého ostravského autora. Značeno tužkou „6/80“ vlevo dole, signováno tužkou „Neuvirt02“ vpravo dole. Grafický list čistý, rozměr tištěné plochy 13 x 9.5 cm, rozměr listu 22 x 16.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
170,-

Přihodit

Payne Albert Henry - Hamburg Railway Terminus

detail

Leipzig & Dresden, okolo 1850. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec Thomas Heawood. Pohled na bývalé nádraží v Hamburku, v popředí lokomotiva s vagóny. Budova nádraží stále existuje a je v ní umístěno muzeum současného umění Museum für Gegenwart. Grafický list se stopami užívání, pravý horní roh s vodní skvrnou, pravý dolní roh mírně natržený. Rozměr tištěné plochy 11 x 16.5 cm, rozměr listu 19.5 x 26.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Payne Albert Henry - The War Office

detail

Leipzig & Dresden, okolo 1850, Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec William French. Pohled na (dnes už neexistující) budovu pruského Ministerstva války v Berlíně. Grafický list po okrajích ušpiněn a s velkou vodní skvrnou v pravém dolním rohu. Rozměr tištěné plochy 11 x 17 cm, rozměr listu 19 x 26.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
77,-

Přihodit

Geyer F. A. - Damascus (vom Palmyra-Thore aus.)

detail

Verlags-Eigenthum d. Englischen Kunstanstalt v. A. H. Payne, Leipzig & Dresden, okolo 1840. Ocelorytina, autor F. A. Geyer. rytec Albert Henry Payne. Pohled na Damašek se skupinou poutníků na velbloudech v popředí. Grafický list s hnědými skvrnkami a dvěma většími skvrnami v horních rozích. Horní okraj mírně pokrčený. Rozměr tištěné plochy 12 x 17 cm, rozměr listu 21 x 27.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
87,-

Přihodit

Payne Albert Henry - The Werder Church

detail

Anonym, okolo 1850. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec A. Carse. Pohled na slavný neogotický kostel Friedrichswerdersche Kirche postavený v Berlíně podle návrhu Karla Friedricha Schinkela v letech 1824 - 1831. Vlevo od kostela je zobrazen módní salon slavného židovského módního návrháře Herrmanna Gersona. Grafický list s několika malými hnědavými skvrnkami, jednou větší skvrnou při horním okraji a otisky prstů u pravého kraje. Rozměr tištěné plochy 10.5 x 16.5 cm, rozměr listu 19 x 26.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Hurlestone F. G. - The Inquisitive Boy

detail

Anonym, okolo 1840. Ocelorytina, autor F. G. Hurlestone, rytec John Cochran. Grafický list s mírně poškozenými okraji a hnědavými skvrnkami (hlavně při horním okraji), levý okraj se třemi vpichy po špendlících. Rozměr tištěné plochy 11.5 x 9 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
97,-

Přihodit

Liverseege Henry - The Visionary

detail

Fisher, Son & Co., London, 1834. Ocelorytina, autor Henry Liverseege, rytec Francis Engleheart. Portrét Anne Violy Leech, manželky slavného anglického karikaturisty a ilustrátora viktoriánského období Johna Leeche. Grafický list s mírně poškozenými okraji, hnědavými skvrnkami a několika černými šmouhami. Rozměr tištěné plochy 10 x 7.5 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Reynolds Joshua - John Hunter

detail

National Portrait Gallery, London, okolo 1835. Ocelorytina, autor Joshua Reynolds, rytec George Henry Adcock. Portrét slavného skotského lékaře a chirurga (1728 - 1793), zakladatele moderní patologické anatomie. Grafický list s drobnými hnědavými skvrnkami, levý horní růžek ohnutý, okraje s několika málo drobnými trhlinkami. Rozměr tištěné plochy 11.5 x 9 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Topham Francis William - Prince Charles Edward taking leave of his adherents

detail

Fisher, Son & Co., London, 1838. Ocelorytina, autor Francis William Topham, rytec George Presbury. Ilustrace k méně známému románu Waltera Scotta Železná pěst (v originále Redgauntlet). Grafický list při okrajích mírně ušpiněný a s hnědavými skvrnkami, spodní okraj se třemi a horní s jednou dírkou po špendlících. Rozměr tištěné plochy 8.5 x 13.5 cm, rozměr listu 21 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Pickering George - Old Hall. Rufford.

detail

Fisher, Son & Co., London, 1846. Ocelorytina, autor George Pickering, rytec William Alexander Le Petit. Pohled na Old Hall v Ruffordu (Lancashire, Anglie), sídlo šlechtické rodiny Heskethů od roku 1530 do roku 1936, kdy Thomas Fermor-Hesketh tuto historicky i architektonicky unikátní stavbu věnoval britské památkové organizaci National Trust. Grafický list mírně ušpiněný s drobnými trhlinkami po okrajích, při horním okraji tři dírky po špendlících. Rozměr tištěné plochy 10.5 x 16 cm, rozměr listu 21.5 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
170,-

Přihodit

Payne Albert Henry - Das Petersthor zu Leipzig

detail

Verlag u. Eigenthum d. Englischen Kunstanstalt v. A. H. Payne, Leipzig & Dresden, 1853/1854. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec William French. Pohled na Peterstor, jednu ze čtyř hlavních bran v Lipsku. Tato jižní brána pocházela z let 1722/1723 a byla považována za jednu z nejkrásnějších barokních staveb v tomto městě, nicméně v roce 1860 byla zbourána, protože byla překážkou rozšíření dopravy. Grafický list s drobnými hnědavými skvrnami, levý dolní roh mírně ohnutý. Rozměr tištěné plochy 12 x 17 cm, rozměr listu 21 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Anonym - VŽKG, Závod 4, Válcovna trub

detail

VŽKG, Ostrava, b. d. OCkž. Unikátní album černobílých fotografií z válcovny trub VŽKG (dnes Třinecké železárny). Fotografie pocházejí asi z padesátých let 20. století a zachycují převážně dělníky v provozu. Kožená vazba se skvrnami, 3 fotografie z 20 chybí, u jedné fotografie chybí celofánový ochranný papír, u dvou fotografií je poškozený růžek, jinak dobře zachováno. Rozměry fotografií 17.5 x 23.5 cm. Podél. Fol. 17 fotografií.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
1300,-

Přihodit

Berka Johann Venedig

Berka Johann - Venedig

Anonym, 1809. Mědirytinový plán Benátek. Mapa s výraznými přehyby, na okrajích potrhaná, pravý spodní okraj s velkou vodní skvrnou, při levém okraji menší skvrna. Rozměr tištěné plochy 22 x 31 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
470,-

Přihodit

Anonym Politická mapa světa

Anonym - Politická mapa světa

ÚRO, Praha, 1950. Politická mapa světa v „budovatelském“ duchu a údaji poplatnými době vzniku. Mapa s výraznými přehyby, v místech křížení přehybů natržená. Rozměry mapy 96 x 74 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Vaca Karel Pohádky Tisíce a jedné noci

Vaca Karel - Pohádky Tisíce a jedné noci

ÚPF, Praha, 1974. Plakát s mírným přehybem, dobnými oděrkami a se stopami užívání. Dolní dva rohy jsou ohnuté. 42 x 29 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Anonym - Corsica, Elba

detail

Anonym, bez datace. Mědirytinová mapa Korsiky, Elby a dalších ostrůvků u západního pobřeží Itálie v měřítku 1:576 000. Mapa je mírně ušpiněná, rozřezaná na 9 dílů a nalepena na plátno. Na plátně je tužkou psaný vpisek majitele (ELBA) a nálepka se zmenšeninou mapy. Plátno je výrazně ušpiněno vodními skvrnami a na místě přehybů perforováno. Rozměr tištěné plochy 49 x 55.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Campi Angelo - Mantova

detail

Anonym, 1865. Pianta della regia città di Mantova. Rettificata con approvazione dell’ I. R. Comando della Fortezza nell’ anno 1865. Podrobný mědirytinový plán Mantovy, vodní plochy, zeleň a významné budovy jsou ručně kolorovány. Plán je ušpiněný s velkými vodními skvrnami hlavně při pravém okraji. 8 dílů plánu je nalepeno na plátno, na plátně je perem psaný vpisek majitele a nálepka s názvem mapy v němčině, tato část plátna je výrazně ušpiněna inkoustem. Rozměr tištěné plochy 73 x 58 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
530,-

Přihodit

Anonym Manchester

Anonym - Manchester

Anonym, Praha, 1810. Plan von Manchester und Saalford in England. Podrobný mědirytinový plán Manchestru a Salfordu. Plán s velkými vodními skvrnami při pravé i levém okraji a s výraznými přehyby. Na rubu nesouvisející obrázek tužkou (cca 7 x 2.5 cm). Rozměr tištěné plochy 35 x 43 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
330,-

Přihodit

Saudek Karel Malý princ

Saudek Karel - Malý princ

ÚPF, Praha, 1976. Plakát s přehybem a ohnutými horními rohy, okraje se stopami užívání, na líci cca 1 cm dlouhá stopa po lepicí pásce, levý okraj s půlcentimetrovou trhlinkou. 41 x 30 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
530,-

Přihodit