AUKCE na antikvariaty.com

Registrace Přihlášení

Aukce

Počet položek (339)

Nastavení zobrazení / Skrýt formulář
Zobrazit obrázky
Třídit podle

Zobrazit položky

Anonym - Železniční mapa

detail

Ústřední správa geodézie a kartografie, Praha, 1963. Železniční mapa západní části naší republiky, v dolní části detaily železničních tratí Prahy a Brna. Mapa se stopami užívání a pokrčenými okraji (zvláště levá strana), pravý dolní roh cca 2 cm natržený. Vzácné! 120 x 84 cm

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Kovář ? - Bez názvu

detail

? Kovář, 1988. Značeno tužkou „2/20“ vlevo dole, signováno tužkou „? Kovář 1988“ vpravo dole. Grafický list v horní části s velice mírnými stopami užívání, na rubu ušpiněný a ve dvou rozích se stopami po adjustaci, rozměr tištěné plochy 20 x 13 cm, rozměr listu 30 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
73,-

Přihodit

Ughi Ludovico Venezia

Ughi Ludovico - Venezia

Ludovico Furlanetto, Venezia, cca 1790. Zmenšená verze slavné mapy Benátek Ludovica Ughiho z roku 1729. Vpravo nahoře krásná alegorie města: žena se lvem sv. Marka u nohou v triumfálním voze taženém delfíny a obklopeném tritony, sirénami a cherubíny. Mapa je mírně ušpiněná, rozdělená na 30 částí nalepených na plátno. Plátno na okrajích roztřepené. Rozměr tištěné plochy 65 x 70 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
2300,-

Přihodit

Šimon Pavel - Ex Libris Miloš Ponížil

detail

Pavel Šimon, 1953. Akvatinta, signováno tužkou „P. Šimon“ vpravo dole. Grafický list čistý, rozměr tištěné plochy 8.5 x 5.5 cm, rozměr listu 21.5 x 14 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
93,-

Přihodit

Šimon Pavel - Ex Libris K. D.

detail

Pavel Šimon, cca 1958. Jedna z posledních grafických prací předčasně zesnulého autora. Barevná akvatinta, signováno tužkou „P. Šimon“ vpravo dole. Grafický list čistý, rozměr tištěné plochy 10.5 x 8 cm, rozměr listu 21.5 x 14 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
97,-

Přihodit

Neuwirt Jiří - Ex Libris Milan Humplík

detail

Jiří Neuwirt, 2002. Lept známého ostravského autora. Značeno tužkou „6/80“ vlevo dole, signováno tužkou „Neuvirt02“ vpravo dole. Grafický list čistý, rozměr tištěné plochy 13 x 9.5 cm, rozměr listu 22 x 16.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
170,-

Přihodit

Payne Albert Henry - Hamburg Railway Terminus

detail

Leipzig & Dresden, okolo 1850. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec Thomas Heawood. Pohled na bývalé nádraží v Hamburku, v popředí lokomotiva s vagóny. Budova nádraží stále existuje a je v ní umístěno muzeum současného umění Museum für Gegenwart. Grafický list se stopami užívání, pravý horní roh s vodní skvrnou, pravý dolní roh mírně natržený. Rozměr tištěné plochy 11 x 16.5 cm, rozměr listu 19.5 x 26.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Payne Albert Henry - The War Office

detail

Leipzig & Dresden, okolo 1850, Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec William French. Pohled na (dnes už neexistující) budovu pruského Ministerstva války v Berlíně. Grafický list po okrajích ušpiněn a s velkou vodní skvrnou v pravém dolním rohu. Rozměr tištěné plochy 11 x 17 cm, rozměr listu 19 x 26.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
77,-

Přihodit

Geyer F. A. - Damascus (vom Palmyra-Thore aus.)

detail

Verlags-Eigenthum d. Englischen Kunstanstalt v. A. H. Payne, Leipzig & Dresden, okolo 1840. Ocelorytina, autor F. A. Geyer. rytec Albert Henry Payne. Pohled na Damašek se skupinou poutníků na velbloudech v popředí. Grafický list s hnědými skvrnkami a dvěma většími skvrnami v horních rozích. Horní okraj mírně pokrčený. Rozměr tištěné plochy 12 x 17 cm, rozměr listu 21 x 27.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
87,-

Přihodit

Payne Albert Henry - The Werder Church

detail

Anonym, okolo 1850. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec A. Carse. Pohled na slavný neogotický kostel Friedrichswerdersche Kirche postavený v Berlíně podle návrhu Karla Friedricha Schinkela v letech 1824 - 1831. Vlevo od kostela je zobrazen módní salon slavného židovského módního návrháře Herrmanna Gersona. Grafický list s několika malými hnědavými skvrnkami, jednou větší skvrnou při horním okraji a otisky prstů u pravého kraje. Rozměr tištěné plochy 10.5 x 16.5 cm, rozměr listu 19 x 26.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Hurlestone F. G. - The Inquisitive Boy

detail

Anonym, okolo 1840. Ocelorytina, autor F. G. Hurlestone, rytec John Cochran. Grafický list s mírně poškozenými okraji a hnědavými skvrnkami (hlavně při horním okraji), levý okraj se třemi vpichy po špendlících. Rozměr tištěné plochy 11.5 x 9 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
97,-

Přihodit

Liverseege Henry - The Visionary

detail

Fisher, Son & Co., London, 1834. Ocelorytina, autor Henry Liverseege, rytec Francis Engleheart. Portrét Anne Violy Leech, manželky slavného anglického karikaturisty a ilustrátora viktoriánského období Johna Leeche. Grafický list s mírně poškozenými okraji, hnědavými skvrnkami a několika černými šmouhami. Rozměr tištěné plochy 10 x 7.5 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Reynolds Joshua - John Hunter

detail

National Portrait Gallery, London, okolo 1835. Ocelorytina, autor Joshua Reynolds, rytec George Henry Adcock. Portrét slavného skotského lékaře a chirurga (1728 - 1793), zakladatele moderní patologické anatomie. Grafický list s drobnými hnědavými skvrnkami, levý horní růžek ohnutý, okraje s několika málo drobnými trhlinkami. Rozměr tištěné plochy 11.5 x 9 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Topham Francis William - Prince Charles Edward taking leave of his adherents

detail

Fisher, Son & Co., London, 1838. Ocelorytina, autor Francis William Topham, rytec George Presbury. Ilustrace k méně známému románu Waltera Scotta Železná pěst (v originále Redgauntlet). Grafický list při okrajích mírně ušpiněný a s hnědavými skvrnkami, spodní okraj se třemi a horní s jednou dírkou po špendlících. Rozměr tištěné plochy 8.5 x 13.5 cm, rozměr listu 21 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Pickering George - Old Hall. Rufford.

detail

Fisher, Son & Co., London, 1846. Ocelorytina, autor George Pickering, rytec William Alexander Le Petit. Pohled na Old Hall v Ruffordu (Lancashire, Anglie), sídlo šlechtické rodiny Heskethů od roku 1530 do roku 1936, kdy Thomas Fermor-Hesketh tuto historicky i architektonicky unikátní stavbu věnoval britské památkové organizaci National Trust. Grafický list mírně ušpiněný s drobnými trhlinkami po okrajích, při horním okraji tři dírky po špendlících. Rozměr tištěné plochy 10.5 x 16 cm, rozměr listu 21.5 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
170,-

Přihodit

Payne Albert Henry - Das Petersthor zu Leipzig

detail

Verlag u. Eigenthum d. Englischen Kunstanstalt v. A. H. Payne, Leipzig & Dresden, 1853/1854. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec William French. Pohled na Peterstor, jednu ze čtyř hlavních bran v Lipsku. Tato jižní brána pocházela z let 1722/1723 a byla považována za jednu z nejkrásnějších barokních staveb v tomto městě, nicméně v roce 1860 byla zbourána, protože byla překážkou rozšíření dopravy. Grafický list s drobnými hnědavými skvrnami, levý dolní roh mírně ohnutý. Rozměr tištěné plochy 12 x 17 cm, rozměr listu 21 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Anonym - VŽKG, Závod 4, Válcovna trub

detail

VŽKG, Ostrava, b. d. OCkž. Unikátní album černobílých fotografií z válcovny trub VŽKG (dnes Třinecké železárny). Fotografie pocházejí asi z padesátých let 20. století a zachycují převážně dělníky v provozu. Kožená vazba se skvrnami, 3 fotografie z 20 chybí, u jedné fotografie chybí celofánový ochranný papír, u dvou fotografií je poškozený růžek, jinak dobře zachováno. Rozměry fotografií 17.5 x 23.5 cm. Podél. Fol. 17 fotografií.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
1300,-

Přihodit

Berka Johann Venedig

Berka Johann - Venedig

Anonym, 1809. Mědirytinový plán Benátek. Mapa s výraznými přehyby, na okrajích potrhaná, pravý spodní okraj s velkou vodní skvrnou, při levém okraji menší skvrna. Rozměr tištěné plochy 22 x 31 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
470,-

Přihodit

Anonym Politická mapa světa

Anonym - Politická mapa světa

ÚRO, Praha, 1950. Politická mapa světa v „budovatelském“ duchu a údaji poplatnými době vzniku. Mapa s výraznými přehyby, v místech křížení přehybů natržená. Rozměry mapy 96 x 74 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Vaca Karel Pohádky Tisíce a jedné noci

Vaca Karel - Pohádky Tisíce a jedné noci

ÚPF, Praha, 1974. Plakát s mírným přehybem, dobnými oděrkami a se stopami užívání. Dolní dva rohy jsou ohnuté. 42 x 29 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit