AUKCE na antikvariaty.com

Registrace Přihlášení

Aukce

Počet položek (341)

Nastavení zobrazení / Skrýt formulář
Zobrazit obrázky
Třídit podle

Zobrazit položky

Anonym - Ein Jahr Krieg

detail

Reichspropagandaleitung (R.P.L.), Bremen, b. d. Propagandistický plakát vydaný okolo roku 1941. Na plakátu je mapa průběhu prvního roku druhé světové války od 1. září 1939 do 31. srpna 1940. Plakát mírně ušpiněn a se stopami užívání, v místě nejvýraznějších přehybů jsou trhliny, z nichž nejdelší je cca 5 cm dlouhá trhlina u spodního okraje, dvě trhliny cca 1.5 cm jsou u horního okraje. Vzácné. 119 x 82 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
1300,-

Přihodit

Anonym - Železniční mapa část 2

detail

Ústřední správa geodézie a kartografie, Praha, 1963. Železniční mapa východní části naší republiky, v dolní a horní části detaily železničních tratí Děčína, Ostravy a Plzně. Mapa se stopami užívání a pokrčenými okraji, levý dolní roh výrazně pokrčený. Vzácné! 120 x 84 cm

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Anonym - Železniční mapa část 1

detail

Ústřední správa geodézie a kartografie, Praha, 1963. Železniční mapa západní části naší republiky, v dolní části detaily železničních tratí Prahy a Brna. Mapa se stopami užívání a pokrčenými okraji (zvláště levá strana), pravý dolní roh cca 2 cm natržený. Vzácné! 120 x 84 cm

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Kovář ? - Bez názvu

detail

? Kovář, 1988. Značeno tužkou „2/20“ vlevo dole, signováno tužkou „? Kovář 1988“ vpravo dole. Grafický list v horní části s velice mírnými stopami užívání, na rubu ušpiněný a ve dvou rozích se stopami po adjustaci, rozměr tištěné plochy 20 x 13 cm, rozměr listu 30 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
73,-

Přihodit

Ughi Ludovico Venezia

Ughi Ludovico - Venezia

Ludovico Furlanetto, Venezia, cca 1790. Zmenšená verze slavné mapy Benátek Ludovica Ughiho z roku 1729. Vpravo nahoře krásná alegorie města: žena se lvem sv. Marka u nohou v triumfálním voze taženém delfíny a obklopeném tritony, sirénami a cherubíny. Mapa je mírně ušpiněná, rozdělená na 30 částí nalepených na plátno. Plátno na okrajích roztřepené. Rozměr tištěné plochy 65 x 70 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
2300,-

Přihodit

Šimon Pavel - Ex Libris Miloš Ponížil

detail

Pavel Šimon, 1953. Akvatinta, signováno tužkou „P. Šimon“ vpravo dole. Grafický list čistý, rozměr tištěné plochy 8.5 x 5.5 cm, rozměr listu 21.5 x 14 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
93,-

Přihodit

Šimon Pavel - Ex Libris K. D.

detail

Pavel Šimon, cca 1958. Jedna z posledních grafických prací předčasně zesnulého autora. Barevná akvatinta, signováno tužkou „P. Šimon“ vpravo dole. Grafický list čistý, rozměr tištěné plochy 10.5 x 8 cm, rozměr listu 21.5 x 14 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
97,-

Přihodit

Neuwirt Jiří - Ex Libris Milan Humplík

detail

Jiří Neuwirt, 2002. Lept známého ostravského autora. Značeno tužkou „6/80“ vlevo dole, signováno tužkou „Neuvirt02“ vpravo dole. Grafický list čistý, rozměr tištěné plochy 13 x 9.5 cm, rozměr listu 22 x 16.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
170,-

Přihodit

Payne Albert Henry - Hamburg Railway Terminus

detail

Leipzig & Dresden, okolo 1850. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec Thomas Heawood. Pohled na bývalé nádraží v Hamburku, v popředí lokomotiva s vagóny. Budova nádraží stále existuje a je v ní umístěno muzeum současného umění Museum für Gegenwart. Grafický list se stopami užívání, pravý horní roh s vodní skvrnou, pravý dolní roh mírně natržený. Rozměr tištěné plochy 11 x 16.5 cm, rozměr listu 19.5 x 26.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Payne Albert Henry - The War Office

detail

Leipzig & Dresden, okolo 1850, Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec William French. Pohled na (dnes už neexistující) budovu pruského Ministerstva války v Berlíně. Grafický list po okrajích ušpiněn a s velkou vodní skvrnou v pravém dolním rohu. Rozměr tištěné plochy 11 x 17 cm, rozměr listu 19 x 26.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
77,-

Přihodit

Geyer F. A. - Damascus (vom Palmyra-Thore aus.)

detail

Verlags-Eigenthum d. Englischen Kunstanstalt v. A. H. Payne, Leipzig & Dresden, okolo 1840. Ocelorytina, autor F. A. Geyer. rytec Albert Henry Payne. Pohled na Damašek se skupinou poutníků na velbloudech v popředí. Grafický list s hnědými skvrnkami a dvěma většími skvrnami v horních rozích. Horní okraj mírně pokrčený. Rozměr tištěné plochy 12 x 17 cm, rozměr listu 21 x 27.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
87,-

Přihodit

Payne Albert Henry - The Werder Church

detail

Anonym, okolo 1850. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec A. Carse. Pohled na slavný neogotický kostel Friedrichswerdersche Kirche postavený v Berlíně podle návrhu Karla Friedricha Schinkela v letech 1824 - 1831. Vlevo od kostela je zobrazen módní salon slavného židovského módního návrháře Herrmanna Gersona. Grafický list s několika malými hnědavými skvrnkami, jednou větší skvrnou při horním okraji a otisky prstů u pravého kraje. Rozměr tištěné plochy 10.5 x 16.5 cm, rozměr listu 19 x 26.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Hurlestone F. G. - The Inquisitive Boy

detail

Anonym, okolo 1840. Ocelorytina, autor F. G. Hurlestone, rytec John Cochran. Grafický list s mírně poškozenými okraji a hnědavými skvrnkami (hlavně při horním okraji), levý okraj se třemi vpichy po špendlících. Rozměr tištěné plochy 11.5 x 9 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
97,-

Přihodit

Liverseege Henry - The Visionary

detail

Fisher, Son & Co., London, 1834. Ocelorytina, autor Henry Liverseege, rytec Francis Engleheart. Portrét Anne Violy Leech, manželky slavného anglického karikaturisty a ilustrátora viktoriánského období Johna Leeche. Grafický list s mírně poškozenými okraji, hnědavými skvrnkami a několika černými šmouhami. Rozměr tištěné plochy 10 x 7.5 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Reynolds Joshua - John Hunter

detail

National Portrait Gallery, London, okolo 1835. Ocelorytina, autor Joshua Reynolds, rytec George Henry Adcock. Portrét slavného skotského lékaře a chirurga (1728 - 1793), zakladatele moderní patologické anatomie. Grafický list s drobnými hnědavými skvrnkami, levý horní růžek ohnutý, okraje s několika málo drobnými trhlinkami. Rozměr tištěné plochy 11.5 x 9 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Topham Francis William - Prince Charles Edward taking leave of his adherents

detail

Fisher, Son & Co., London, 1838. Ocelorytina, autor Francis William Topham, rytec George Presbury. Ilustrace k méně známému románu Waltera Scotta Železná pěst (v originále Redgauntlet). Grafický list při okrajích mírně ušpiněný a s hnědavými skvrnkami, spodní okraj se třemi a horní s jednou dírkou po špendlících. Rozměr tištěné plochy 8.5 x 13.5 cm, rozměr listu 21 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Pickering George - Old Hall. Rufford.

detail

Fisher, Son & Co., London, 1846. Ocelorytina, autor George Pickering, rytec William Alexander Le Petit. Pohled na Old Hall v Ruffordu (Lancashire, Anglie), sídlo šlechtické rodiny Heskethů od roku 1530 do roku 1936, kdy Thomas Fermor-Hesketh tuto historicky i architektonicky unikátní stavbu věnoval britské památkové organizaci National Trust. Grafický list mírně ušpiněný s drobnými trhlinkami po okrajích, při horním okraji tři dírky po špendlících. Rozměr tištěné plochy 10.5 x 16 cm, rozměr listu 21.5 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
170,-

Přihodit

Payne Albert Henry - Das Petersthor zu Leipzig

detail

Verlag u. Eigenthum d. Englischen Kunstanstalt v. A. H. Payne, Leipzig & Dresden, 1853/1854. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec William French. Pohled na Peterstor, jednu ze čtyř hlavních bran v Lipsku. Tato jižní brána pocházela z let 1722/1723 a byla považována za jednu z nejkrásnějších barokních staveb v tomto městě, nicméně v roce 1860 byla zbourána, protože byla překážkou rozšíření dopravy. Grafický list s drobnými hnědavými skvrnami, levý dolní roh mírně ohnutý. Rozměr tištěné plochy 12 x 17 cm, rozměr listu 21 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Anonym - VŽKG, Závod 4, Válcovna trub

detail

VŽKG, Ostrava, b. d. OCkž. Unikátní album černobílých fotografií z válcovny trub VŽKG (dnes Třinecké železárny). Fotografie pocházejí asi z padesátých let 20. století a zachycují převážně dělníky v provozu. Kožená vazba se skvrnami, 3 fotografie z 20 chybí, u jedné fotografie chybí celofánový ochranný papír, u dvou fotografií je poškozený růžek, jinak dobře zachováno. Rozměry fotografií 17.5 x 23.5 cm. Podél. Fol. 17 fotografií.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
1300,-

Přihodit

Berka Johann Venedig

Berka Johann - Venedig

Anonym, 1809. Mědirytinový plán Benátek. Mapa s výraznými přehyby, na okrajích potrhaná, pravý spodní okraj s velkou vodní skvrnou, při levém okraji menší skvrna. Rozměr tištěné plochy 22 x 31 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
470,-

Přihodit