AUKCE na antikvariaty.com

Registrace Přihlášení

Aukce

Počet položek (332) Nastavit zobrazení položek

Aonym - VŽKG, Závod 4, Válcovna trub

detail

VŽKG, Ostrava, b. d. OCkž. Unikátní album černobílých fotografií z válcovny trub VŽKG (dnes Třinecké železárny). Fotografie pocházejí asi z padesátých let 20. století a zachycují převážně dělníky v provozu. Kožená vazba se skvrnami, 3 fotografie z 20 chybí, u jedné fotografie chybí celofánový ochranný papír, u dvou fotografií je poškozený růžek, jinak dobře zachováno. Rozměry fotografií 17.5 x 23.5 cm. Podél. Fol. 17 fotografií.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
1300,-

Přihodit

Berka Johann Venedig

Berka Johann - Venedig

Anonym, 1809. Mědirytinový plán Benátek. Mapa s výraznými přehyby, na okrajích potrhaná, pravý spodní okraj s velkou vodní skvrnou, při levém okraji menší skvrna. Rozměr tištěné plochy 22 x 31 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
470,-

Přihodit

Anonym Politická mapa světa

Anonym - Politická mapa světa

ÚRO, Praha, 1950. Politická mapa světa v „budovatelském“ duchu a údaji poplatnými době vzniku. Mapa s výraznými přehyby, v místech křížení přehybů natržená. Rozměry mapy 96 x 74 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Vaca Karel Pohádky Tisíce a jedné noci

Vaca Karel - Pohádky Tisíce a jedné noci

ÚPF, Praha, 1974. Plakát s mírným přehybem, dobnými oděrkami a se stopami užívání. Dolní dva rohy jsou ohnuté. 42 x 29 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Anonym - Corsica, Elba

detail

Anonym, bez datace. Mědirytinová mapa Korsiky, Elby a dalších ostrůvků u západního pobřeží Itálie v měřítku 1:576 000. Mapa je mírně ušpiněná, rozřezaná na 9 dílů a nalepena na plátno. Na plátně je tužkou psaný vpisek majitele (ELBA) a nálepka se zmenšeninou mapy. Plátno je výrazně ušpiněno vodními skvrnami a na místě přehybů perforováno. Rozměr tištěné plochy 49 x 55.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Campi Angelo - Mantova

detail

Anonym, 1865. Pianta della regia città di Mantova. Rettificata con approvazione dell’ I. R. Comando della Fortezza nell’ anno 1865. Podrobný mědirytinový plán Mantovy, vodní plochy, zeleň a významné budovy jsou ručně kolorovány. Plán je ušpiněný s velkými vodními skvrnami hlavně při pravém okraji. 8 dílů plánu je nalepeno na plátno, na plátně je perem psaný vpisek majitele a nálepka s názvem mapy v němčině, tato část plátna je výrazně ušpiněna inkoustem. Rozměr tištěné plochy 73 x 58 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
530,-

Přihodit

Anonym Manchester

Anonym - Manchester

Anonym, Praha, 1810. Plan von Manchester und Saalford in England. Podrobný mědirytinový plán Manchestru a Salfordu. Plán s velkými vodními skvrnami při pravé i levém okraji a s výraznými přehyby. Na rubu nesouvisející obrázek tužkou (cca 7 x 2.5 cm). Rozměr tištěné plochy 35 x 43 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
330,-

Přihodit

Saudek Karel Malý princ

Saudek Karel - Malý princ

ÚPF, Praha, 1976. Plakát s přehybem a ohnutými horními rohy, okraje se stopami užívání, na líci cca 1 cm dlouhá stopa po lepicí pásce, levý okraj s půlcentimetrovou trhlinkou. 41 x 30 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
530,-

Přihodit

De Sénancour Étienne Pivert Kniha o lásce

De Sénancour Étienne Pivert - Kniha o lásce

F. Adámek, Praha, 1912. Pl. převazba s vevázanou obálkou. Edice Moderní bibliotéka (X ročník, dvojsvazek 8. a 9.). Převazba mírně ušpiněna se stopami užívání. 8°, 128 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

de Gourmont Remy Listy Satyrovy

de Gourmont Remy - Listy Satyrovy

Kamilla Neumannová, Praha, 1915. OBr. Edice Knihy dobrých autorů sv. 120. Původními dřevoryty vyzdobil František Kobliha. Obálka potrhaná, chybí pravý horní roh, v textu na několika místech podtržení a vpisky bývalého majitele. 8°, 91 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
73,-

Přihodit

Suares André Chrám lásky

Suares André - Chrám lásky

Kamilla Neumannová, Praha, 1919. Pl. převazba s vevázanou obálkou. Edice Knihy dobrých autorů sv. 159. Původní dřevoryty František Horký. Převazba se stopami užívání. 8°, 83 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
83,-

Přihodit

Einhorn Erich Do Moskvy

Einhorn Erich - Do Moskvy

Svět sovětů, Praha, 1959. OCpl. s přebalem. Předmluva a 112 celostránkových hlubotiskových fotografií Erich Einhorn. Přebal hlavně na okrajích poškozen, chybí patitul, zbytek velice dobře zachován. 29 x 24 cm, 9 textových stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
97,-

Přihodit

kolektiv autorů Vítězný film

kolektiv autorů - Vítězný film

Svět sovětů, Praha, 1950. OPpl. Třicet let sovětského filmu. 702 hlubotiskových obrázků, rejstřík filmů a režisérů. Čtyřjazyčné résumé. Vazba se stopami užívání. 24.5 x 17 cm, 398 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
87,-

Přihodit

Gutenberg Johannes Z Gutenbergových dopisů

Gutenberg Johannes - Z Gutenbergových dopisů

Národní souručenství, Jevíčko, 1940. Volné listy v papírovém přebalu. Úprava Václava Pazdírka, výtisk číslo 14/400. Přebal vyzdoben slepotiskem. Listy i přebal s hnědavými skvrnkami. 8°, 11 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
97,-

Přihodit

Anonym Kahira

Anonym - Kahira

Niebuhr, C., Praha, 1810. Plan von Kahira nebst Fostat oder Alt Kahira, Bulak und Dschise. Mědirytinový plán Káhiry i s předměstími v měřítku 1:19 000. Plán s vodními skvrnami na celé ploše a s výraznými přehyby, na dvou místech cca 2,5 cm natržen. Rozměr tištěné plochy 28 x 47 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
530,-

Přihodit

Machálek Karel Jo

Machálek Karel - Jo

ÚPF, Praha, 1972. Plakát přehybem a mírně pokrčenými rohy, na rubu u horního okraje malá odřenina po lepicí gumě, u spodního okraje pak zbytek lepicí gumy. 41.5 x 29.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
170,-

Přihodit

Hamsun Knut Povídky

Hamsun Knut - Povídky

J. Otto, Praha, 1906. OCpl. Vazba vybledlá, po okrajích odřená. 8°, 163 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
73,-

Přihodit

Vyleťal Josef Grand restaurant pana Septima

Vyleťal Josef - Grand restaurant pana Septima

ÚPF, Praha, 1967. Plakát s přehybem, levý dolní roh mírně pokrčený, spodní okraj se dvěma cca 3 mm dlouhými trhlinami, pravý okraj také na dvou místech natržený (cca 0.5 a 1 cm), na rubu drobný zbytek lepicí gumy. 40.5 x 28 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Anonym - Figure Di Cabreo

detail

Kuriozita, pravděpodobně ručně psaný a kolorovaný soupis pozemků italské továrny(?), bez datace. Soupis výrazně poškozený, s počmáranými stranami a uvolněnými listy. 4°, 13 listů.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
430,-

Přihodit

Kratochvíl Jan Ples upírů

Kratochvíl Jan - Ples upírů

ÚPF, Praha, 1968. Levý horní roh plakátu utržený, levý okraj se dvěma cca 2 cm dlouhými trhlinami, levý dolní roh mírně ohnutý. Na rubu tužkou napsané jméno výtvarníka. 38 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
83,-

Přihodit