VŽKG, Ostrava, b. d. OCkž. Unikátní album černobílých fotografií z válcovny trub VŽKG (dnes Třinecké železárny). Fotografie pocházejí asi z padesátých let 20. století a zachycují převážně dělníky v provozu. Kožená vazba se skvrnami, 3 fotografie z 20 chybí, u jedné fotografie chybí celofánový ochranný papír, u dvou fotografií je poškozený růžek, jinak dobře zachováno. Rozměry fotografií 17.5 x 23.5 cm. Podél. Fol. 17 fotografií.