AUKCE na antikvariaty.com

Registrace Přihlášení

Aukce

Počet položek (331) Nastavit zobrazení položek

Hurlestone F. G. - The Inquisitive Boy

detail

Anonym, okolo 1840. Ocelorytina, autor F. G. Hurlestone, rytec John Cochran. Grafický list s mírně poškozenými okraji a hnědavými skvrnkami (hlavně při horním okraji), levý okraj se třemi vpichy po špendlících. Rozměr tištěné plochy 11.5 x 9 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
97,-

Přihodit

Liverseege Henry - The Visionary

detail

Fisher, Son & Co., London, 1834. Ocelorytina, autor Henry Liverseege, rytec Francis Engleheart. Portrét Anne Violy Leech, manželky slavného anglického karikaturisty a ilustrátora viktoriánského období Johna Leeche. Grafický list s mírně poškozenými okraji, hnědavými skvrnkami a několika černými šmouhami. Rozměr tištěné plochy 10 x 7.5 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Reynolds Joshua - John Hunter

detail

National Portrait Gallery, London, okolo 1835. Ocelorytina, autor Joshua Reynolds, rytec George Henry Adcock. Portrét slavného skotského lékaře a chirurga (1728 - 1793), zakladatele moderní patologické anatomie. Grafický list s drobnými hnědavými skvrnkami, levý horní růžek ohnutý, okraje s několika málo drobnými trhlinkami. Rozměr tištěné plochy 11.5 x 9 cm, rozměr listu 27 x 21 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Topham Francis William - Prince Charles Edward taking leave of his adherents

detail

Fisher, Son & Co., London, 1838. Ocelorytina, autor Francis William Topham, rytec George Presbury. Ilustrace k méně známému románu Waltera Scotta Železná pěst (v originále Redgauntlet). Grafický list při okrajích mírně ušpiněný a s hnědavými skvrnkami, spodní okraj se třemi a horní s jednou dírkou po špendlících. Rozměr tištěné plochy 8.5 x 13.5 cm, rozměr listu 21 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Pickering George - Old Hall. Rufford.

detail

Fisher, Son & Co., London, 1846. Ocelorytina, autor George Pickering, rytec William Alexander Le Petit. Pohled na Old Hall v Ruffordu (Lancashire, Anglie), sídlo šlechtické rodiny Heskethů od roku 1530 do roku 1936, kdy Thomas Fermor-Hesketh tuto historicky i architektonicky unikátní stavbu věnoval britské památkové organizaci National Trust. Grafický list mírně ušpiněný s drobnými trhlinkami po okrajích, při horním okraji tři dírky po špendlících. Rozměr tištěné plochy 10.5 x 16 cm, rozměr listu 21.5 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
170,-

Přihodit

Payne Albert Henry - Das Petersthor zu Leipzig

detail

Verlag u. Eigenthum d. Englischen Kunstanstalt v. A. H. Payne, Leipzig & Dresden, 1853/1854. Ocelorytina, autor Albert Henry Payne, rytec William French. Pohled na Peterstor, jednu ze čtyř hlavních bran v Lipsku. Tato jižní brána pocházela z let 1722/1723 a byla považována za jednu z nejkrásnějších barokních staveb v tomto městě, nicméně v roce 1860 byla zbourána, protože byla překážkou rozšíření dopravy. Grafický list s drobnými hnědavými skvrnami, levý dolní roh mírně ohnutý. Rozměr tištěné plochy 12 x 17 cm, rozměr listu 21 x 27 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Anonym - VŽKG, Závod 4, Válcovna trub

detail

VŽKG, Ostrava, b. d. OCkž. Unikátní album černobílých fotografií z válcovny trub VŽKG (dnes Třinecké železárny). Fotografie pocházejí asi z padesátých let 20. století a zachycují převážně dělníky v provozu. Kožená vazba se skvrnami, 3 fotografie z 20 chybí, u jedné fotografie chybí celofánový ochranný papír, u dvou fotografií je poškozený růžek, jinak dobře zachováno. Rozměry fotografií 17.5 x 23.5 cm. Podél. Fol. 17 fotografií.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
1300,-

Přihodit

Berka Johann Venedig

Berka Johann - Venedig

Anonym, 1809. Mědirytinový plán Benátek. Mapa s výraznými přehyby, na okrajích potrhaná, pravý spodní okraj s velkou vodní skvrnou, při levém okraji menší skvrna. Rozměr tištěné plochy 22 x 31 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
470,-

Přihodit

Anonym Politická mapa světa

Anonym - Politická mapa světa

ÚRO, Praha, 1950. Politická mapa světa v „budovatelském“ duchu a údaji poplatnými době vzniku. Mapa s výraznými přehyby, v místech křížení přehybů natržená. Rozměry mapy 96 x 74 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
230,-

Přihodit

Vaca Karel Pohádky Tisíce a jedné noci

Vaca Karel - Pohádky Tisíce a jedné noci

ÚPF, Praha, 1974. Plakát s mírným přehybem, dobnými oděrkami a se stopami užívání. Dolní dva rohy jsou ohnuté. 42 x 29 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Anonym - Corsica, Elba

detail

Anonym, bez datace. Mědirytinová mapa Korsiky, Elby a dalších ostrůvků u západního pobřeží Itálie v měřítku 1:576 000. Mapa je mírně ušpiněná, rozřezaná na 9 dílů a nalepena na plátno. Na plátně je tužkou psaný vpisek majitele (ELBA) a nálepka se zmenšeninou mapy. Plátno je výrazně ušpiněno vodními skvrnami a na místě přehybů perforováno. Rozměr tištěné plochy 49 x 55.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

Campi Angelo - Mantova

detail

Anonym, 1865. Pianta della regia città di Mantova. Rettificata con approvazione dell’ I. R. Comando della Fortezza nell’ anno 1865. Podrobný mědirytinový plán Mantovy, vodní plochy, zeleň a významné budovy jsou ručně kolorovány. Plán je ušpiněný s velkými vodními skvrnami hlavně při pravém okraji. 8 dílů plánu je nalepeno na plátno, na plátně je perem psaný vpisek majitele a nálepka s názvem mapy v němčině, tato část plátna je výrazně ušpiněna inkoustem. Rozměr tištěné plochy 73 x 58 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
530,-

Přihodit

Anonym Manchester

Anonym - Manchester

Anonym, Praha, 1810. Plan von Manchester und Saalford in England. Podrobný mědirytinový plán Manchestru a Salfordu. Plán s velkými vodními skvrnami při pravé i levém okraji a s výraznými přehyby. Na rubu nesouvisející obrázek tužkou (cca 7 x 2.5 cm). Rozměr tištěné plochy 35 x 43 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
330,-

Přihodit

Saudek Karel Malý princ

Saudek Karel - Malý princ

ÚPF, Praha, 1976. Plakát s přehybem a ohnutými horními rohy, okraje se stopami užívání, na líci cca 1 cm dlouhá stopa po lepicí pásce, levý okraj s půlcentimetrovou trhlinkou. 41 x 30 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
530,-

Přihodit

De Sénancour Étienne Pivert Kniha o lásce

De Sénancour Étienne Pivert - Kniha o lásce

F. Adámek, Praha, 1912. Pl. převazba s vevázanou obálkou. Edice Moderní bibliotéka (X ročník, dvojsvazek 8. a 9.). Převazba mírně ušpiněna se stopami užívání. 8°, 128 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
130,-

Přihodit

de Gourmont Remy Listy Satyrovy

de Gourmont Remy - Listy Satyrovy

Kamilla Neumannová, Praha, 1915. OBr. Edice Knihy dobrých autorů sv. 120. Původními dřevoryty vyzdobil František Kobliha. Obálka potrhaná, chybí pravý horní roh, v textu na několika místech podtržení a vpisky bývalého majitele. 8°, 91 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
73,-

Přihodit

Suares André Chrám lásky

Suares André - Chrám lásky

Kamilla Neumannová, Praha, 1919. Pl. převazba s vevázanou obálkou. Edice Knihy dobrých autorů sv. 159. Původní dřevoryty František Horký. Převazba se stopami užívání. 8°, 83 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
83,-

Přihodit

kolektiv autorů Vítězný film

kolektiv autorů - Vítězný film

Svět sovětů, Praha, 1950. OPpl. Třicet let sovětského filmu. 702 hlubotiskových obrázků, rejstřík filmů a režisérů. Čtyřjazyčné résumé. Vazba se stopami užívání. 24.5 x 17 cm, 398 stran.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
87,-

Přihodit

Anonym Kahira

Anonym - Kahira

Niebuhr, C., Praha, 1810. Plan von Kahira nebst Fostat oder Alt Kahira, Bulak und Dschise. Mědirytinový plán Káhiry i s předměstími v měřítku 1:19 000. Plán s vodními skvrnami na celé ploše a s výraznými přehyby, na dvou místech cca 2,5 cm natržen. Rozměr tištěné plochy 28 x 47 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
530,-

Přihodit

Machálek Karel Jo

Machálek Karel - Jo

ÚPF, Praha, 1972. Plakát přehybem a mírně pokrčenými rohy, na rubu u horního okraje malá odřenina po lepicí gumě, u spodního okraje pak zbytek lepicí gumy. 41.5 x 29.5 cm.

Aukce začne
po prvním přihození

Doposud nikdo nepřihodil

vyvolávací cena
170,-

Přihodit